بیمه سفر

بیمه سفر

در این مقاله به موضوع بیمه سفر و پوشش شرکت های بیمه  می پردازیم :

بیمه سفر چیست، بیمه سفر

تا به حال به هزینه های درمانی در مسافرتتان فکر کرده اید؟ مانند مسمومیت، سرماخوردگی و … .

بطور مثال شما به چین برای گردش سفر کردید. با خوردن یکی از غذاهای چینی مسموم شدید. برای هزینه باید پول زیادی بپردازید ولی با بیمه کردن خود این هزینه ها کاهش پیدا می کنند. 

اینها تازه فقط هزینه مربوط به سلامت است. هزینه های ناشی از گمشدن بار، گمشدن مدارک، تاخیر بار و … . از جمله مسائلی است که ممکن است گریبان گیر شما شوند.

بیمه مسافرتی چیست ؟

بیمه مسافرتی، بیمه ای است که برای افراد در طول مسافرت کاربرد دارد. یا می توان گفت در برابر حوادث از بیمه گذار محافظت می کند. این نوع بیمه تحت پوشش تمامی هزینه های درمانی و بیمارستانی می شود.

بیمه مسافرتی ارزان، بیمه سفر

بیمه مسافرتی ارزان

شاید شما برای گرفتن بیمه مسافرتی به قیمت آن توجه کنید و به دنبال بیمه ارزان باشید. در این صورت باید به این چند مورد توجه کنید.

مهمترین عوامل قیمت بیمه :

 1. سن مسافر
 2. مدت سفر 
 3. مقصد مسافر.

از طرف دیگر قیمت هر شرکت بیمه ای متفاوت است. دلیل آن نیز به نحوه ارائه خدماتی که می دهد و به شرکت کمک رسان بستگی دارد. 

انواع بیمه مسافرتی، بیمه سفر

انواع بیمه سفر

بیمه سفر می توان به دو دسته کلی، بیمه سفر خارجی و داخلی تقسیم کرد :

بیمه سفر خارجی :

رایج ترین بیمه مسافرتی، بیمه سفر خارجی می باشد. بیمه کاربردی و ضروری برای کسانی که به خارج از کشور سفر می کنند. با خرید این بیمه دغدغه های شما برای اتفاقات غیر قابل پیش بینی در سفر را آسوده می کند.

اعتبار بیمه خارجی از موقع خروج شخص بیمه شده شروع می شود. این نوع بیمه توسط شرکت های بیمه و با همکاری شرکت های کمک رسان ارائه می شود.

بیمه سفر داخلی :

بیمه سفر داخلی فعلا در ایران ارائه نمی شود. البته این بیمه را در قالب سفر گروهی و یا مسئولیت تور ها ارائه می دهند.

شرکت های کمکرسان :

اصولا شرکت های بیمه ایرانی در خارج از کشور شعبه ای ندارند. بخاطر همین با شرکت های کمکرسان همکاری می کنند. در واقع این شرکت های کمکرسان هستند که به بیمه ها خدمات ارائه می دهند. هر یک از بیمه ها با چند شرکت کمکرسان همکاری می کنند. بعضی از این کمکرسان ها عبارتند از : Alianz، Evansan و… .

نکته:

بعضی از این شرکت های کمکرسان دارای اپراتور فارسی زبان هستند. برای موقعی که زبان انگلیسیتان خوب نیست بدردتان می خورد. این اپراتورها باعث می شوند هزینه دقیق و درست پرداخت شود.

بیمه سفر، نحوه پیگیری بیمه

پیگیری بیمه با شماره بیمه

نحوه پیگیری بدین صورت است که شما با شماره ای که روی بیمه است، تماس بگیرید. نام و شماره بیمه و مدت اعتبار آن را بگویید و حادثه اتفاق افتاده شرح دهید. طبق حادثه شرکت کمکرسان اقداماتی که نیاز باشد را انجام می دهد. بعضی از شرکت های کمکرسان یکسری امکاناتی را ندارند و باید خود شرکت بیمه پیگیری لازم را انجام دهد. سپس با ارائه صورتحساب پرداخت شده در سفر، می تواند کل هزینه خسارت را از بیمه خود بگیرد.

پوشش بیمه مسافرتی، بیمه سفر

پوشش بیمه مسافرتی

 1. هزینه پزشکی و درمانی در خارج از کشور.
 2. هزینه های تاخیر تحویل چمدان.
 3. هزینه تاخیر حرکت.
 4. پرداخت هزینه در صورت گم شدن مدارک یا دزدیده شدن آنها.
 5. هزینه دندانپزشکی.
 6. جابجایی شخص بیمه در صورت بیماری یا بروز حادثه.
 7. بازگرداندن خانواده شخص بیمه در صورت فوت شخص.
 8. بازگرداندن جسد شخص بیمه گزار در صورت فوتی.
 9. ارائه مشاوره، پیگیری در صورت ایجاد مشکل قانونی در کشور مقصد.
 10. پرداخت هزینه های ارسال دارو.

سقف تعهد پوشش ها

به حداکثر تعهدات مالی یک شرکت بیمه در مواقع خسارات را سقف تعهد پوشش می گویند. مثلا اگر سقف پوشش تا پنجاه هزار دلار باشد تا همان مقدار می تواند در مجموع هزینه پرداخت کند.

تفاوت پوشش شرکت های مختلف

بخشی از این تفاوت ها در سقف تعهد پوشش است. مثلا بیمه مسافرتی ملت که دارای طرح شنگن و بجای پنجاه هزار یورو، شصت هزار یورو می دهد. برخی از این تفاوت ها می تواند در خود پوشش ها باشد. برای مثال جستجو و نجات شخص بیمه دار که در بیمه مسافرتی ایران است. برخی از این تفاوت ها می تواند پوشش در شرایط خاص باشد. برای مثال پرداخت هزینه تاخیر بار در صورتی که شخص از هواپیما وابسطه به یاتا استفاده کرده باشد. این نوع امکانات را بیمه پاسارگاد و پارسیان پرداخت می کند.برخی از این تفاوت ها می تواند در پیگیری خسارت باشد. برای مثال بیمه مسافرتی سامان در صورت بروز مشکل حقوقی، پیگیری های لازم را انجام می دهد.

حرف آخر

شما یک درصد احتمال دهید بیمار شوید. برای مثال سرما خوردگی شدید داشته باشید. هزینه های دارو در خارج از کشور را شرکت بیمه می دهد. البته در صورت بیمه شدن.شرکت های بیمه در خارج از ایران هیچ شعبه ای ندارند و با شرکت های کمکرسان همکاری می کنند. یک شرکت بیمه می تواند با چند شرکت کمکرسان همکاری کند.

Share on telegram
Share on email
Share on linkedin
Share on pinterest

امتیاز شما به این مطلب:

برای ثبت نظر بر ستاره ها کلید کنید

معمولی / 5. تعداد نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
×

درود برشما! سلام بنده از کندو بلاگ(blog.we-cando.com) خدمتتون پیام میدم. می تونم سوالم رو بپرسم؟

× ارتباط با پشتیبان