2019 افزایش شهریه

افزایش هزینه تحصیل در فرانسه

در این مقاله به مطالب زیر به خبر جدید در مورد افزایش هزینه های تحصیل در فرانسه بپردازیم :

افزایش شهریه در فرانسه

نخست وزیر فرانسه از افرایش شهریه ها خبر داد

در تاریخ 19 نوامبر 2018، نخست وزیر فرانسه اعلام کرد هزینه تحصیل دانشجویانی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند، از ابتدای سال تحصیلی 2019 به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. این هزینه ها برای دانشجویان دوره کارشناسی از €170  تا  €2,770 افزایش می یابد. همچنین هزینه تحصیل دانشجویانی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تحصیل می کنند،  به ترتیب از 243 و 380 تا  €3,770 افزایش می یابد.

اتحادیه های فرانسوی، تعدادی از اعضای آموزش بین المللی (EI) و همچنین اتحادیه های کارگری، به شدت بر علیه این برنامه ها هستند و از دولت می خواهند که از این موضوع دست بردارد.

متحد شدن رهبران فرانسه و اعتراض آن ها از 18 ژانویه

رهبران فرانسه از اعضای خود برای اعتراض به افزایش نرخ هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی این کشور می خواهند که به اعتراضات آن ها بپیوندند. این اقدام در 22 ژانویه آغاز شد و تنها زمانی پایان خواهد یافت که دولت فرانسه این طرح را کنسل کند.

آنها نسبت به اعتراضات خود توضیح دادند که، این افزایش هزینه تحصیل موجب می شود که برخی از دانشجویان  فقیر خارجی از پس خرج و هزینه های بالای تحصیلشان بر نیایند و اقدام به ترک تحصیل و مهاجرت به کشور خود کنند. با ترک تحصیل آن ها آسیب جدی به بدنه آموزشی و آزمایشگاه های فرانسه وارد می شود که جبران آن امکان پذیر نخواهد بود.

آنها همچنین این افزایش هزینه تحصیل را “حمله به ارزشهای انسانی و عرفانی نظام دانشگاهی فرانسه” دانستند و در ادامه افزودند: “بنابرتحقیقات حاصله، یک سوم دانشجویان دکترای کشور فرانسه از خارج  اتحادیه اروپا هستند”.

سایر سازمان های فرانسوی اعتقاد دارند که این دانشجویان با سواد موجب افزایش و غنی سازی مبادلات بین المللی می شوند و تاثییر فراوانی درتولید علم و بالابردن سطح دانش این کشور دارند و نباید به آسانی آن ها را از دست داد. علاوه بر این، آنها ترس دارند که “ این اقدام به افزایش عمومی هزینه ها برای تمام دانشجویانی که در فرانسه تحصیل می کنند، منجر شود”.

اتحادیه های فرانسه که مخالف این طرح می باشند خواستار حمایت سایرین در اعتراضات خود هستند تا بتوانند از افزایش هزینه ها که موجب آسیب به این کشور می شود، جلو گیری کنند.

نامه ای جهت دفاع از دانشجویان بین المللی فرانسه

EI نامه ای که تاکنون حدودا 310000 نفر پای آن را امضا کرده اند آماده نموده و مردم را در مقابله با اجرای این طرح تشویق میکند. EI به شدت از این حمله به دانشگاه ها اظهار پشیمانی می کند و تمایل خود را به برابری نژادی بین المللی و دموکراسی اعلام نمود.

مذاکره در خصوص افزایش شهریه دانشجویان

حمایت قوی اتحادیه های آموزش اروپا

در نامه ای به تاریخ 22 فوریه، اعضای کمیته دائمی آموزش عالی و تحقیقات (HERSC) منطقه اروپا EI، کمیته صنفی آموزش و پرورش اتحادیه اروپا  (ETUCE)، حمایت قوی خود نسبت به سازمان های فرانسوی بیان کردند. آنها در نامه خود نوشتند که دولت فرانسه از این اقدام می بایستی که دست بردارد و هزینه تحصیل دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نباید افزایش بیابد.

همچنین افزودند که به شدت بر این باورند که برابری آموزش و پرورش باید و باید یک حقوق بنیادی و منافع عمومی باشد، همانطور که در قوانین اروپایی و بین المللی تثبیت شده است.

با توجه به خواسته های مهم کمپین ETUCE، آنها تأکید می کنند که آموزش برای همه شهروندان ضروری است. این حقوق بنیادی و منافع عمومی است و دولت های اروپایی مسئول هستند. ETUCE خواسته است که هر کودک و دانش آموز به آموزش رایگان با کیفیت عالی دسترسی پیدا کند که متناسب با نیازهایش باشد و از شرایط اجتماعی و اقتصادی او صرف نظر کنند.

حرف آخر

در این افزایشی که در شهریه دانشجویان اتفاق افتاده و نرخ ارز بسیار بالا، تحصیل در دانشگاه های فرانسه بسیاد دشوار شده است. ولی خوب کشورهای دیگر مثل آلمان هستند که جهت تحصیل در آلمان به شکل تقریبا رایگان می توانید اقدام کنید.

مرجع خبر:

Education International

افزایش هزینه شهریه دانشجویان بین المللی فرانسه

امتیاز شما به این مطلب:

برای ثبت نظر بر ستاره ها کلید کنید

معمولی / 5. تعداد نظرات:

Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
×

درود برشما! سلام بنده از کندو بلاگ(blog.we-cando.com) خدمتتون پیام میدم. می تونم سوالم رو بپرسم؟

× ارتباط با پشتیبان