افزایش امنیت در چین

افزایش امنیت در چین

در این خبر به موضوع امنیت که از زبان مدیر امنیت در چین است می پردازیم :

امنیت در چین

طبق نوشته سایت BBC، لی جینگ شنگ مدیر اداره نظارت عمومی چین. ادعا می کند که “یکی از امن ترین کشورهای جهان است”. او می گوید جرایم اسلحه در سال 2018، 27.6 ٪ کاهش داشته است. همین ادعا باعث شده که بسیاری از مردم مهاجرت به چین را در اولویت قرار دهند.

خبرگذاری رسمی چین از آقای لی ویدیوهایی پخش کرد که این کاهش از یک میلیون بیشتر اتفاق افتاده است.

جرم اسلحه در چین

دکتر جوزو متخصص جرایم در دانشگاه ماکائو می گوید: این ارقام به همه جرائم مربوط به استفاده از اسلحه است.

دکتر جوش:

“از لحاظ جرم اسلحه، چین می تواند یکی از کمترین ها باشد. زیرا دولت محدودیت های بسیار محدودی دارد، اما این بدان معنی نیست که جنایات دیگر کم است.”

دلیلی وجود دارد که میزان جرم اسلحه در چین کم باشد. حتی اگر داده ها غیر قابل اعتماد باشد. برای یک شهروند خصوصی حمل اسلحه غیر قانونی است. و دولت برای مبارزه با اسلحه، یک کمپین تهاجمی را اجرا کرده است.

طبق آمار دولت، پلیس در سال 2018، 146.000 اسلحه را تصرف کرد.

دیگر کشور ها در جهان

در کشورهای دیگر جهان

داده های جنایی درباره تفنگ در اروپا و ایالات متحده بسیار بیش تر از چین است. به گفته FBI، در ایالات متحده در سال 2017 اسلحه به تعداد 314.931 در مورد قتل، سرقت و حمله اسلحه ثبت شده است. جالب است در همان زمان در بریتانیا و آلمان که شامل تحدیدات اسلحه بودند. به ترتیب 6375 و 9993 پرونده ثبت شده پلیس وجود داشت.

این ارقام را نمی توان به طور مستقیم مقایسه کرد با ارقام چین. رسانه های چینی به آسانی به آمار جرم و جنایت در ایالات متحده دست پیدا کرده اند. این رسانه ها به خطرات شهر های آمریکا اشاره می کنند.

دوربین نظارت پلیس

دوربین های نظارت پلیس

​پکن می خواهد از شهروندان خود محافظت کند. اما همچنین می خواهد مزایای سیاست های داخلی خود را هم بر طرف کند. این به منظور حفاظت از شهروندان است ولی برای جلوگیری از حزب کمونیست این کار را انجام می دهند.

دوربین های تشخیص چهره در تمام نقاط پکن

در سال 2015، مقامات پکن اعلام کردند که هر گوشه از شهر توسط دوربین های نظارت پلیس تحت پوشش قرار می گیرد. رسانه های چین می گویند که شبکه نظارت ملی خود را با استفاده از فناوری تشخیص چهره در سال 2020 به پایان خواهد رساند.

دستگیری، حین خرید چاقو

در ماه گذشته رسانه چین اعلام کرد که در یکی از روستاها در استان سیچوان میان دو روستایی دعوا شد. یک نفر از آنها که در حال تهیه چاقو بود توسط پلیس دستگیر شد.  این امر باعث شده تا در رسانه های چینی اعلام کنند که امنیت چین بالا می باشد.

تاثیرات امنیت بالا در مسافرت مردم چین

جای تعجبی نیست وقتی شهروندان چینی می گویند کجا در تعطیلات مسافرت رفتید. می گویند: در کشور خودمان موندیم، جایی که امن است. آمار جرایم ملی از گزارشات پلیس محلی جمع شده نشان دهنده آمار کم جرم و جنایت در چین است.

مرجع خبر:

www.bbc.com

Share on pinterest
Share on linkedin
Share on email
Share on telegram

امتیاز شما به این مطلب:

برای ثبت نظر بر ستاره ها کلید کنید

معمولی / 5. تعداد نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
×

درود برشما! سلام بنده از کندو بلاگ(blog.we-cando.com) خدمتتون پیام میدم. می تونم سوالم رو بپرسم؟

× ارتباط با پشتیبان