مهاجرت به چین

راهنمای مهاجرت به چین

در این مقاله برای شما به نحوه راه های مهاجرت به چین می پردازیم :

مهاجرت به چین، معرفی چین

معرفی کشور چین

کشور چین یک کشور پهناور، باستانی و تاریخی با قدمت چند هزار ساله است. امروزه چین باستانی با ساختمان های مدرن ترکیب شده است. چین سومین کشور پهناور جهان و دارای تنوع گسترده ی گیاهی و حیوانات و منابع زمینی می باشد. زبان اصلی مردم چین ماندارین است. ولی بیشتر مردم چین انگلیسی هم می توانند صحبت کنند.

آب و هوای چین، مهاجرت به چین

درباره آب و هوای کشور چین

چین به دلیل گستردگی که دارد دارای انواع آب و هوا می باشد. دما در مناطق شمال ایزوترم کمتر از صفر درجه است و در جنوب ایزوترم دما به بالای صفر درجه می رسد.

آب و هوای مناطق مختلف از نظر دما عبارتند از‌ :

شمال بخش استان هیلونگجیانگ و مغولستان داخلی.

جیلین، شمال سین کیانگ، و بسیاری از هیلونگجیانگ، لیائونینگ و مغولستان داخلی

منطقه میانی و پایین رودخانه زرد، شاندونگ، شانشی و استان هبی

جنوب ایزوترم رودخانه چینگلینگ کوه هواهی، شرق کوه های چینگهای و فلات تبت

استان خنان، جنوب تایوان، گوانگدونگ و استان یوننان

 آب و هوای فلات تبت

مهاجرت به چین، فرهنگ چینی ها

فرهنگ چینی ها

چین با بیش از 1 میلیارد نفر و با 56 گروه اقلیت قومی در کشور چین زندگی می کنند. گروه (هان) با حدود 90 درصد بزرگترین قوم چینی است. جامعه چین گروه محور است که متعهد هستند نسبت به کار، خانه و مدرسه. مردم چین همیشه رفتار مناسبی با هم دارند و باعث خجالت یکدیگر نمی شوند. در این مقاله بیش تر به موضوع فرهنگ چینی ها پرداخته شده است. 

جاذبه گردشگری چین، مهاجرت به چین

جاذبه های گردشگری چین

در این قسمت به دوتا از شهر های بزرگ چین که دارای جاذبه های دیدنی چین هستند می پردازیم :

1- پکن :

تاریخ پکن به هزار سال قبل از میلاد می رسد که به این شهر جی گفته می شد. تا اینکه ده قرن پس از میلاد چند روستا کنار هم به هم متصل شدند. این اتفاق در زمان حکمرانی ‏سلسله خیان لیائو افتاد. جاذبه های گردشگری پکن، شهر ممنوعه، دریاچه‌های مصنوعی، دیوار چین، پارک‌ها و معابد قدیمی و… هستند.

2- شانگهای :

یکی از بزرگترین شهر چین که شلوغ ترین بندر چین و جهان را از نظر کانتینری دارد. این شهر رابط بین چین و دنیای خارج است. شانگهای دارای جاذبه های بسیاری است، از جمله پودانگ، برج جین مائو، موزه هنر چین و …. است.

غذاهای بومی اسلامی چینی، غذاهای چینی، مهاجرت به چین

غذاهای چینی

غذاهای چینی دارای طعم های گوناگونی هستند و غذاهای هر منطقه با منطقه دیگر فرق دارد. البته بستگی به آب و هوای اون منطقه هم دارد. به طور مثال مردمان پکن بیشتر از اردک پکنی خوششان می آید. اما در شانگهای سوپ کوفته را بیشتر دوست دارند. در چین بر خلاف عقاید خیلی ها همش غذاهایی مثل سوسک یا عقرب نیست بلکه غذاهای اسلامی هم وجود دارد. حتی برای شما رستوران های حلال هم دارد که در این مقاله نام رستوران های اسلامی چین برده شده است. باید گفت که غذاهای عجیب و گرون هم در چین وجود دارد. مثل سوپ لانه پرنده که 2000 دلار قیمت دارد و گرون ترین سوپ در چین می باشد.

مهاجرت به چین، مدارک لارم چین

شرایط مهاجرت به چین

یکی از مدارک لازم برای اجازه ورود به کشور چین، ویزای این کشور است. برای ویزا به چین مدارکی شامل :

  1. اصل پاسپورت
  2. عکس رنگی
  3. تمکن مالی
  4.  بلیط رفت و برگشت به کشور چین
  5. مشخصات کامل سفر
  6. دعوت نامه یا برگه ی رزرو هتل یا اقامت در چین

لازم به ذکر است علاوه بر این مدارک به علت مهاجرت به چین باید مدارک مربوطه را ارائه نمود.

راه های مهاجرت به چین

راه های مهاجرت به چین

امروزه خیلی ها به چین مهاجرت می کنند چراکه  تورم کم و رشد اقتصادی زیاد می باشد.

انواع مهاجرت به چین عبارتند از :

1- مهاجرت به چین برای تحصیلی

دانشگاه های چین به دلیل سطح بالای علمی و آموزشی  همچنین هزینه های کمی که دارند، از متقضیان بالایی برخوردار است. دانشگاه در چین به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شود. 190 دانشگاه این کشور، مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات جمهوری اسلامی است. اگر قصد تحصیل در مقطع لیسانس در چین را دارید، باید زبان چینی بلد باشید. در مقطع لیسانس در دانشگاه ها به زبان چینی حرف میزنند.

2- مهاجرت به چین از طریق ازدواج

یکی از راه ها برای مهاجرت به چین، مهاجرت و تبعاً تابعیت به وسیله ی ازدواج می باشد. ازدواج با فردی که تابعیت کشور چین را داشته باشد، می تواند برای اقامت در چین اقدام نماید. بعد از ازدواج، اول اقامت به شخص داده می شود. بعدا در صورت داشتن  مدارک ازدواج، می توانید تابعیت این کشور را بگیرید.

3- مهاجرت به چین برای کار

به دلیل جمعیت زیاد کشور چین، ورود به این کشور برای کار، با موانع بسیاری روبرو هستید. برای مهاجرت از طریق کار اول لازم است که دعوت نامه کاری شرکت چینی را به سفارت تحویل دهید. به علت تعداد بالای مهاجرت به چین از طریق کار، کشور چین قوانینی لحاظ کرده که عبارتند از :

  • اگر کسی در شهر شانگهای 4 سال بطور متوالی کار کرده باشد، درآمد شخص بیش از 600 هزار یوآن باشد و مالیات 120 هزار یوآنی بپردازد و بدون هیچ جرمی زندگی کند، می تواند برای اقامت دائم اقدام نماید.
  • شخصی که برای شرکتی که می خواهد کار کند، 5 سال اقامت بگیرد. بعد از 3 سال که شخص در آن شرکت کار کرد، می تواند درخواست اقامت دائم دهد.
4- مهاجرت به چین از طریق تولد

یکی از راه های کسب اقامت دائم  کشور چین، از طریق تولد است. اما لازم است که بدانید مهاجرت به چین  از طریق تولد به تنهایی حاصل نمی شود. اگر فرزندی از والدین نامعلوم و بدون تابعیت در کشور چین به دنیا آمده باشد، تابعیت و اقامت در چین را به دست خواهد آورد. مقررات چین به این صورت است که مبتنی بر خاک نیست.

5- مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به چین ، می توان ثبت شرکت کرد. در واقع با سرمایه گذاری می توان اقامت کشور چین را گرفت. ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور از طریق تبعات خارجی امکان پذیر است. کشور چین برای کسانی که می خواهند سرمایه گذاری کنند فرصت های بسیار مناسبی فراهم کرده است. روش های مختلفی که می توان در چین سرمایه گذاری کرد. عبارتند از : سرمایه گذاری مشترک، ایجاد شرکت، ایجاد دفاتر نمایندگی و خرید ملک. البته باید گفت که خرید ملک قوانین خاص خود را دارد. البته ناگفته نماند ایجاد دفاتر یا نمایندگی در چین مشکلاتی هم دارد. اگر شما بلد نباشید چگونه در چین دفاتری را ایجاد کنید یا نمایندگی بزنید و یا ویزای چین را بگیرید به مشکلات بسیاری بر می خورید، شاید هم پولی که در چین سرمایه گذاری کردید را از دست بدهید. 

مهاجرت به چین، انواع ویزای چین

انواع ویزای چین

چین بواسطه جاذبه هایی که دارد،  سالانه مردم زیادی از ایران را به سمت خود می کشد. اگر به دنبال اخذ ویزای چین هستید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. ویزای چین انواع مختلفی دارد که عبارتند از :

1- ویزای چین توریستی

ویزای توریستی برای شمایی که قصد گردشگری در چین را دارید مناسب می باشد. ویزای توریستی چین (روادید نوع L) برای 2 هفته تا 6 ماه، اجازه اقامت به شمای توریست را می دهد. جهت تقاضای روادید چین، حضور داشتن شما الزامی ندارد. ولی باید اصل و کپی مدارک شناسایی همراه نماینده یا وکیل شما باشد. (در مورد ویزای تجاری چین این امر فرق می کند و باید خود شخص حضور داشته باشد).

انواع ویزای توریستی از نظر مدت زمان صدور :

  1. ویزا عادی و به مدت 10 تا 14 روز کاری زمان می برد.
  2. ویزا فوری و به مدت 5 تا 7 روز کاری زمان می برد.
2- ویزای چین گروهی

ویزا گروهی به مدت یک ماه اعتبار دارد و شما می توانید 14 روز در چین اقامت داشته باشید. این ویزا حداقل برای 5 نفر صادر می شود که باید به صورت گروهی وارد و خارج بشوند. این ویزا هم بصورت عادی 14 روز و بصورت فوری 7 روز کاری طول می کشد.

3- ویزای چین مولتی

ویزا مولتی به مدت 1 سال اعتبار دارد. با ویزا مولتی می توانید چند دفعه به چین وارد و خارج شوید. مدت زمان اخذ این ویزا 30 روز کاری است. برای اخذ این ویزا وجود 4 ویزای تجاری چین در پاسپورت الزامی می باشد.

4- ویزای چین تجاری

ویزای تجاری 3 ماه اعتبار دارد و در این زمان شما می توانید 30 روز اقامت کنید. این نوع ویزا 15 روز کاری آماده می شود.

5- ویزای چین انفرادی

این ویزا که همان ویزای تجاری است، ولی تفاوت هایی دارد. این ویزا به مدت 1 ماه اعتبار دارد و شما 30 روز می توانید اقامت کنید. این ویزا حداقل در 3 روز کاری اخذ می شود.

این ویزا برای مدت 3 ماه است ولی یکبار می توانید وارد کشور شوید. 15 روز تا یک ماه می توانید در کشور چین اقامت کنید. این ویزا به صورت یک کاغذی که قابل جعل نمی باشد در گذرنامه و توسط سفارت چین چسبیده می شود.

لازم بذکر است انواع دیگری ویزا برای چندبار وارد شدن و خارج شدن وجود دارند. ویزا نامحدود یکساله و 6 ماه توسط این سفارت صادر می شود. مراحل و مدارک این نوع ویزاها بیشتر و سختتری نسبت به ویزا انفرادی دارد.

نکته:

نرخ ویزا برای کودکان و بزرگان مثل هم هستند و مبالغ ریخته شده به حساب سفارت، قابل بازگشت نیست.

شاید پلیس مرزی هنگام ورود به کشور چین، مدارک را که به کنسول گری ارائه دادید از شما دوباره بخواهد. اگر آن مدارک را نداشته باشید، هر چند قانونی اما از ورود شما به خاک چین جلوگیری می شود.

آدرس و اطالاعات سفارت چین در تهران :

آدرس : تهران، خیابان شهید موحد دانش (اقدسیه) روبروی آتش نشانی.

شماره تلفن : 22291240-021 , 22291240-021

ساعات کار : روزهای فرد از صبح ساعت 8.45 تا 12.15 و ظهر از ساعت 14.30 تا 16.30.

مهاجرت به چین، قوانین ومقررات چین

قوانین مجازات برای ورود غیر قانونی به چین

اگر شما به صورت غیر قانونی وارد چین شوید، جریمه ای حدود 500 تا 2000 یوان مجازات خواهید شد. مدت 3 تا 10 روز بازداشت می شوید یا ممکن است بطور همزمان دستور ترک کشور برای شما صادر گردد. اگر مورد جدی و جرمی صورت گرفته باشد مسئولیتی کیفری با توجه به قانون، متوجه شما خواهد شد.

حرف آخر

برای مهاجرت به چین باید اول ویزای کشور چین را گرفت که البته بستگی به شما دارد چه نوع ویزایی بخواهید بگیرید. اگر ویزای کاری بخواهید باید دعوت نامه از شرکتی که می خواهید کار کنید داشته باشید. اگر فقط برای گردش است می توانید ویزای توریستی بگیرید.

چین کشوری که در چند دهه اخیر رشد اقتصادی زیادی داشته و برای شما این امکان گذاشته تا سرمایه گذاری کنید. شما هم می توانید از طریق ایجاد شرکت و دفتر نمایندگی معتبر سرمایه گذاری هایی در چین داشته باشند. در کل اگر سوالی داشتید در مورد نحوه سرمایه گذاری و گرفتن انواع ویزای چین، تیم دفتر مهاجرتی کندو تراول در خدمت شما است.

Share on telegram
Share on email
Share on linkedin
Share on pinterest

امتیاز شما به این مطلب:

برای ثبت نظر بر ستاره ها کلید کنید

معمولی / 5. تعداد نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
×

درود برشما! سلام بنده از کندو بلاگ(blog.we-cando.com) خدمتتون پیام میدم. می تونم سوالم رو بپرسم؟

× ارتباط با پشتیبان