در این مقاله به مطالب زیر به موضوعات زیر جهت اخذ ویزای ازدواج در آلمان می پردازیم :

ویزای کشور آلمان

کشور آلمان راه های مختلفی جهت اخذ اقامت و ویزا، مانند ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای کاری و… دارد. اما یکی از این روش های اخذ اقامت آلمان، از طریق ویزای ازدواج در آلمان است .یکی از قطعی ترین روش های مهاجرت به آلمان و اخذ ویزای شینگن، همین روش ازدواج می باشد که دارای شرایط ساده تر و پیچیدگی کم تر می باشد.

در واقع ازدواج یک مورد تاثیرگذار در گرفتن تابعیت کشورهای مختلف است. بنابر قوانین بین الملل، کشورها نباید مانع ازدواج افراد شوند و مراحل اداری اقامتی را باید در سریع ترین وقت ممکنه پیگیری کنند.

اخذ ویزای ازدواج در آلمان

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج، برای افرادی صادر می شود که در کشور آلمان ازدواج کرده اند و همسر آن ها شهروند آلمانی می باشد. ازدواج شما به عنوان مهاجر، چه صوری باشد چه واقعی، باید ثبت شده باشد. علاوه بر این همسر شما باید بتواند اثبات کند که درآمد کافی برای تامین خرج زندگی خود و شما را در آلمان دارد. یک موضوع مهم در مورد زبان این است که شما باید حداقل مدرک A1 زبان آلمانی را گرفته باشید.

شرایط سنی ازدواج در آلمان

حداقل سن جهت ازدواج در کشور آلمان ۱۸ سال می باشد. اما افراد بین سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی، با اجازه والدین می توانند ازدواج کنند.

چگونگی ازدواج در آلمان و اخذ اقامت

شرایط ازدواج برای افرادی که قبلا ازدواج کرده اند

اگر فردی قبلا ازدواج کرده باشد و بخواهد دوباره ازدواج کند، باید مدارکی برای اثبات پایان یافتن ازدواج های قبلی خود ارائه نماید. این مدارک می توانند گواهی فوت همسر، حکم طلاق و موارد این چنینی باشند.

همچنین اگر قصد برگزاری مراسم ازدواج خود در کشور آلمان را داشته باشید، می توانید با اخذ ویزای توریستی آلمان به مدت ۳ تا ۶ ماه وارد کشور آلمان شوید و برگزاری مراسم خود را انجام دهید.

شرایط همجنسگرایان برای ازدواج در آلمان

ازدواج همجنسگرایان در آلمان به شکل کاملا قانونی از سال 2001 به رسمیت شناخته می شود. کشور آلمان هیچ گونه مشکلی با این موضوع ندارد و افرادی که قصد ازدواج با همجنس خود را دارند می توانند به این کشور جهت ازدواج مهاجرت کنند.

نکته جالب:

ازدواج در آلمان می تواند غیابی صورت پذیرد و نیاز حتمی به حضور شما در این کشور وجود ندارد.

ازدواج در کشور آلمان به جنسیت شما هیچ ارتباطی ندارد، یعنی هم ازدواج خانم های ایرانی با آقایون آلمانی و هم ازدواج خانم های آلمانی با آقایون ایرانی، می تواند امکان اخذ ویزای ازدواج آلمان و سپس تابعیت این کشور را برای شما به وجود بیاورد.

فرآیند اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

اول از همه باید ازدواج شما به صورت رسمی ثبت شود، بعد شما به سفارت آلمان مراجعه می کنید و با ارائه مدارک لازم، برای درخواست ویزای ازدواج آلمان اقدام می نمایید. بعد از بررسی مدارک و تایید شدن صحت آن ها توسط مسئولین سفارت آلمان، ویزای ازدواج المان برای شما صادر می شود.

گرفتن ویزای شینگن از طریق ازدواج

مدت اعتبار و تمدید ویزای ازدواج در آلمان

مدت اعتبار این نوع ویزای آلمان یک ساله و قابل تمدید می باشد. پس از حداقل3 سال تمدید ویزای ازدواج، می توانید درخواست اخذ تابعیت و اقامت آلمان را به سفارت این کشور بدهید.

ویژگی های اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

 • – هزینه پایین جهت گرفتن آن
 • -داشتن حق کار (به شکل تمام وقت)
 • – برخورداری از حقوق برابر با شهروندان اتحادیه اروپا( -محدوده شینگن)
 • – قطعی بودن اخذ اقامت دائم و شهروندی پس از 3 دوره تمدید

شرایط و مدارک اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

 1. پاسپورت
 2. ترجمه شناسنامه
 3. مدرک زبان (حداقل A1 )
 4. درآمد نسبتا بالا همسر آلمانی
 5. داشتن سوء پیشینه
 6. پرداخت هزینه مربوطه
 7. سوگند وفاداری در آلمان

مدت زمان فرآیند اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

اگر مشکلی در مدارک شما نباشد و مشکل خاصی پیش نیاید، معمولا در کمتر از ۶ ماه مراحل اداری جهت صدور ویزای ازدواج شما انجام می شود وشامل زمان زیادی نمی شود.

 

حرف آخر

ازدواج یکی از ساده ترین روش های مهاجرتی می باشد که افراد خیلی ساده در صورتی که دارای مدارک کامل و بدون مشکلی باشند، می توانند پس از مدت زمان مشخصی برای درخواست اقامت دائم آلمان، اقدام نمایند.

جنسیت، ملیت، قومیت و چنین عواملی در فرایند اخذ ویزای ازدواج تاثییری ندارد و حتی همجنسگرایان هم می توانند برای اخذ این نوع ویزا اپلای کنند.

در پایان اگر هرگونه سوالی در این خصوص داشته باشید، تیم دفتر مهاجرتی کندوتراول در خدمت شما است.

امتیاز شما به این مطلب:

برای ثبت نظر بر ستاره ها کلید کنید

معمولی / 5. تعداد نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
×

درود برشما! سلام بنده از کندو بلاگ(blog.we-cando.com) خدمتتون پیام میدم. می تونم سوالم رو بپرسم؟

× ارتباط با پشتیبان