اقامت سرمایه گذاری آلمان

اقامت سرمایه گذاری آلمان

در این مقاله قرار است به موارد لیست شده، در خصوص اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان و ثبت شرکت در آلمان بپردازیم:

اخذ اقامت سرمایه گذاری آلمان

با توجه به این که کشور آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان و اتحادیه اروپا( شینگن) می باشد سرمایه گذاری در این کشور، اگر با مشاوره تخصصی وکیل مهاجرت و آگاهانه انجام شود، می تواند به سود دهی بالا علاوه بر اخذ اقامت دائم این کشور منجر شود. علاوه بر این آلمان برای شهروندان خود، دسترسی بدون ویزا به ۱۷۷ کشور جهان را ایجاد کرده است که اگر پس از سرمایه گذاری اقامت و شهروندی آلمان را اخذ نمایید به 177 کشور جهان که شامل محدوده شینگن نیز می شوند، بدون ویزا ورود داشته باشید.

مراحل اخذ اقامت سرمایه گذاری آلمان

ابتدا مدارک ترجمه شده شما به شکل رسمی از طرف سفارت آلمان تایید می شوند. بعد مدارک تایید شده، علاوه بر طرح توجیهی کسب وکارتان به اداره ثبت شرکت استان مورد نظر شما در آلمان، برای گرفتن اجازه فعالیت های اقتصادی شما، ارسال می شود. پس از آن، اگر مشکلی پیش نیاید، مدارک شما به ایران ارسال شده تا مدارک را به سفارت جهت اخذ ویزای مربوطه اقدام نمایید.

انواع سرمايه گذاری آلمان

یکی از روش های مهاجرت به آلمان، سرمایه گذاری می باشد، اگر قصد دارید اقامت  کشور آلمان را بگیرید، می توانید از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت یا طریق خرید خانه و ملک در کشور آلمان، اقدام نمایید. که به شکل کامل و دقیق در لیست زیر انواع مختلف سرمایه گذاری نوشته شده اند:

 1. شغل های صنفی (مانند رستوران، مغازه ها و…)
 2. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 3. ثبت شرکت تضامنی شخصی
 4. ثبت شعبه مستقل
 5. ثبت شعبه وابسته
 6. ثبت شرکت سهامی
 7. ثبت شعبه شرکت
 8. ثبت شرکت مدنی
 9. ثبت دفتر نمایندگی
سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان با خرید املاک مسکونی

خرید املاک مسکونی در آلمان به این شکل است که می توانید ملک مسکونی در کشور آلمان بخرید ولی بر اساس سرمایه گذاری که بر ملک، در کشور آلمان کرده اید، درخواست اقامت و مهاجرت به کشور آلمان را نمی توانید  بدهید. یعنی در ازای خرید ملک مسکونی در آلمان، امکان اخذ اقامت وجود ندارد؛ البته این بدین معنی نیست که متقاضی نمیتواند ملکی را در کشور آلمان خریداری کند، زیرا هر فرد با توجه به شرایط مالی خود و قوانین کشورها در خصوص مالکیت خصوصی میتواند ملکی را خریداری کند و مالک آن شود.

نکته مهم:

فقط با خرید ملک در کشور آلمان، نمی توان اقامت آلمان را برای سرمایه گذاری حاصله اخذ نمود.

سرمایه گذاری در آلمان با خرید املاک تجاری

خرید املاک تجاری به منظور اخذ اقامت دائم در آلمان، به این شکل است که مغازه، رستوران، هتل، کارخانه و یا سایر انواع املاک تجاری در کشور آلمان را تهیه می نمایید. پس از اقامت موقت که معمولا پنج ساله  است، اقامت دائم آلمان داده می شود.

در این نوع سرمایه گذاری نیازی به ثبت شرکت نیست. فقط فقط، نیاز است که حق کسب و کار را برای شروع کردن کارتان در مشاغل صنفی و تجاری از دولت آلمان دریافت نمایید.

ثبت شرکت های مسئولیت محدود

شرکت های مسئولیت محدود در بین سرمایه گذاران بین المللی بیشترین طرفدار و محبوبیت را دارد چرا که یکی از ساده ترین انواع شرکت ها است که با میزان سرمایه پایین می توان سرمایه گذاری کرد.

میزان سرمایه اولیه در شرکت های مسئولیت محدود، 25000 یورو می باشد. سرمایه گذار می بایست برای شروع به کار شرکت خود، مبلغ 12500 یورو را وارد شرکت نماید و باقی مبلغ را نیز می تواند بعدا پرداخت کند .

برای ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان همزمان سه شریک امکان ثبت شرکت را با یکدیگر دارند که باید حداقل یک نفر را به عنوان مدیر عامل معرفی کنند.

ثبت شرکت سهامی خاص و عام

شرکت های سهامی خاص/عام، نهادهای حقوقی هستند. در واقع آن ها، به عنوان یک شخص حقوقی می باشند. این نوع شرکت ها متعهد به پرداخت مالیات می باشند و باید مالیات های خود را سر موعد پرداخت کنند.

 

همچنین میزان سهام و سرمایه سهامداران محدود بوده و تعداد شرکا می تواند تا ۵ نفر باشند. میزان سرمایه اولیه، 50000 یورو می باشد. از همه مهم تر این است که سهم های شرکت های سهامی خاص/عام، می بایست وارد بازار بورس کشور آلمان گردد.

ثبت شرکت تضامنی

در شرکت های تضامنی، تمام شرایط همانند شرکت های مسئولیت محدود می باشد. فقط نوع شرکت تضامی می باشد که تنها تفاوت های آن با شرکت های مسئولیت محدود، در نوع شرکت ثبت شده است که در میزان اعتبار، مسئولیت های شرکت، شرایط سهامداران و شرکا مشخص می شود.

ثبت دفتر نمایندگی یا شعبه (Niederlassung)

ثبت دفتر نمایندگی یا شعبه مخصوص افراد و سرمایه گذاران خاص بین المللی می باشد. اگر شما مالک یک مجموعه بزرگ تولیدی یا شرکت بازرگانی هستید، طبق قوانین سرمایه گذاری آلمان، یک “تاجر کامل” به حساب می آیید و می توانید در آلمان اقدام به تاسیس شعبه برای همان کسب وکارتان نمایید.

خرید اوراق قرضه دولتی برای سرمایه گذاری در آلمان

خرید اوراق قرضه دولتی به منظور اخذ اقامت دائم آلمان، به این شکل است که شما نسبت به خرید اوراق قرضه دولتی جهت اخذ اقامت کشور آلمان اقدام می کنید که خود به دو صورت سرمایه غیر قابل برگشت و سرمایه قابل برگشت صورت می گیرد.

1- سرمایه قابل برگشت

در سرمایه قابل برگشت، شما مبلغی را که دولت آلمان مشخص می کند را به مدت محدود، حدودا پنج سال، در اختیار دولت این کشور می گذارید و پس از آن پول خود را کامل دریافت می کنید. در پایان آن دوره، شما می توانید اقامت دائم آلمان را دریافت کنید و به این کشور مهاجرت کنید.

2- سرمایه غیر قابل برگشت

در سرمایه غیر قابل برگشت، شما مبلغی را که دولت تعیین کرده را به دولت پرداخت می کنید. این پول دیگر به شما بازگردانده نمی شود ولی باین روش، میتوانید از همان ابتدا و بدون هیچ وقفه ای، اقامت دائم آلمان را بگیرید.

زمان صدور ویزای آلمان از طریق سرمایه گذاری

ویژگی های سرمایه گذاری آلمان

 • – عدم نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی
 • – استفاده از امکانات رفاهی، درمانی و بهداشتی به شکل رایگان در کشور های ناحیه شنگن
 • – سرمایه گذاری پر سود
 • – نیروهای کار با سواد و حرفه ای
 • – شرایط اقتصادی خوب آلمان
 • – کیفیت بالای زندگی در المان

زمان پروسه اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

پروسه اقامتی آلمان از طریق سرمایه گذاری،  زیاد زمانبر نمی باشد و این مدت، بین 5 الی 9 ماه زمان خواهد برد.

میزان اعتبار اقامت سرمایه گذاری

به مهاجرینی که قصد اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را دارند بعد از سرمایه گذاری و ثبت شرکت، اقامت 1 ساله داده می شود. بعد از آن دو سری متوالی، اقامت 2 ساله و پس از آن ۵ سال( در مجموع)، اقامت دائم به آن ها داده می شود.

ویزای سرمایه گذاری سینگل و مولتی

نوع ویزای سرمایه گذاری در آلمان بستگی به سفارتخانه ای آن را برایتان صادر می کند دارد که می تواند به دو صورت صادر شود:

1- ورود فقط یکبار(single):

این نوع ویزا به شما اجازه می دهد فقط یک بار وارد خاک آلمان شوید و دیگر حق ورود به آلمان را تا تمدید کردن دوباره و یا اخذ ویزای دیگر، نخواهید داشت.

2- ورودی چندگانه(multi):

این نوع ویزا به شما اجازه می دهد تا شما بیش از یک بار وارد خاک آلمان شوید. تعداد دفعات رفت و برگشت شما به این کشور مهم نیست و محدودیت خاصی ندارد.

نکته مهم:

از شرایط تمدید اقامت سرمایه گذاری می توان به فعال بودن شرکت، پرداخت کردن مالیات، استخدام کارمندان و امور دارایی این چنینی اشاره کرد.

هزینه شرکت ثبت شده

 1. حقوق یک سال خودتان به عنوان مدیرعامل شرکت
 2. حقوق یک سال کارمندان شرکت استخدام شده
 3. هزینه اجاره یک سال دفتر و یا محل کسب وکارتان
 4. هزینه های دیگر مانند تبلیغات، تامین و نگهداری، مالیات و سایر هزینه های جاری

مدت و هزینه اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان

پروسه زمانی اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان به طور کلی زیاد زمانبر نیست و در مجموع فقط ۱۰ تا ۱۵ روز طول می کشد.

هزینه درخواست ویزای سرمایه گذاری آلمان، 60 یورو برای شما هزینه دارد که مبلغ زیادی نیست و به راحتی و هیچ فشاری می توانید پرداخت کنید تا مراحل صدور ویزای شما برای کشور آلمان انجام شود.

نکته مهم:

اقامت سرمایه گذاری آلمان که اخذ شود، شامل خود شما و خانواده تان(همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) می باشد. یعنی شما می توانید آن ها را با خود به کشور آلمان ببرید.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در آلمان

 1. فرم درخواست اقامت
 2. اعلامیه دقیق اطلاعات
 3. دو عدد عکس
 4. گذرنامه (حداقل با سه ماه اعتبار)
 5. بیمه سفر
 6. بلیط هواپیما
 7. مدارک محل اقامت یا هتل
 8. تمکن مالی
 9. گردش حساب بانکی( سه ماه اخیر)
 10. برنامه دقیق جلسات کسب و کارتان
 11. گواهی ثبت نام شرکت

حرف آخر

اگر فردی هستید که توان مالی خوبی دارید، کشور آلمان یکی از کم ریسک ترین کشورها، جهت سرمایه گذاری می باشد. با شرایط عالی و زمان کم، می توانید ویزای سرمایه گذاری آلمان را بگیرید و در آلمان زندگی کنید. نکته مهم این است که باید آگاهانه و با مشاوره افراد متخصص این کار را نجام دهید که پیشنهاد می شود یک جلسه با مشاورین تخصصی دفتر مهاجرتی کندو تراول داشته باشید تا خدایی نکرده به مشکلی بر نخورید و در سرمایه گذاری و مهاجرتتان کلی موفق باشید.

امتیاز شما به این مطلب:

برای ثبت نظر بر ستاره ها کلید کنید

معمولی / 5. تعداد نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!
×

درود برشما! سلام بنده از کندو بلاگ(blog.we-cando.com) خدمتتون پیام میدم. می تونم سوالم رو بپرسم؟

× ارتباط با پشتیبان